Snajperski Popis Norbiego !

Nominalny bramkarz Sokoła Adamów Norbert Osial pierwszą połowę meczu z Orłem Czemierniki zagrał między słupkami. Po przerwie pojawił się w polu i strzelił dwa gole. Do bramki powędrował Marcin Dzido.
Norbert Osial poczuł się w nowej roli niczym ryba w wodzie. Nominalny bramkarz okazał się etatowym snajperem i strzelił dwie bramki dla Sokoła Adamów.

Trener Sokoła Adamów Andrzej Zarzycki jest wbardzo komfortowej sytuacji. Doświadczony szkoleniowiec może spać spokojnie. Ma wswojej drużynie uniwersalnych piłkarzy, którzy potrafią odnaleźć się na każdej pozycji na boisku. Tak było wspotkaniu ostatniej kolejki, wktórej wicelider bialskiej klasy okręgowej zmierzył się na wyjeździe zOrłem Czemierniki.

Goście pojechali tylko w11-osobowym składzie. Zabrakło aż sześciu piłkarzy. Kontuzjowani byli Jarosław Bosek ifilar obrony Włodzimierz Wrzosek. Zajęcia wpracy przeszkodziły PrzemysławowiDzido. Natomiast za kartki pauzowali Karol Borkowski, Karol Nowicki iMaciej Baran. Trener mógł liczyć tylko na tych, którzy od pierwszej minuty wyszli na boisko.

W wyjściowej jedenastce pojawiło się dwóch bramkarzy: 26-letniNorbertOsial imłodszy osześć lat Marcin Dzido, który może również grać wataku. Między słupkami stanął pierwszy znich. Bardziej doświadczony Osial dał sobie strzelić jednego gola.

Po przerwie obaj golkiperzy zamienili się pozycjami –do bramki powędrował Dzido. Norbert Osial poczuł się wnowej roli niczym ryba wwodzie. Nominalny bramkarz okazał się etatowym snajperem idwukrotnie wpakował piłkę do bramki miejscowych. Tym samym zapewnił swojej drużynie cenne trzy punkty stając się ojcem zwycięstwa nad Orłem.

W 15-letniej trenerskiej karierze Andrzej Zarzycki po raz pierwszy zastosował taką roszadę kadrową.

–Był to mój autorski pomysł –tłumaczyopiekun Sokoła. –Zmusił nas do tego obraz gry wpierwszej części meczu. Marcin Dzido, który zagrał wataku nie jest wysokiego wzrostu, mierzy 176 cm. Mateusz Baran iAndrzej Głowniak nie radzili sobie zrosłymi obrońcami. W95 procentach przegrywaliśmy pojedynki główkowe zgraczami Orła. Norbert ma aż 194 cm wzrostu, więc wnim upatrywaliśmy naszej szansy.

Okazało się, że już pierwsze dwie akcje wdrugiej odsłonie potwierdziły słuszność trenerskiej decyzji.

–Norbert wygrał dwieważnepiłki pod bramką rywala i, przy lepszej precyzji, mogły paść dwa gole –mówi Zarzycki.

Rosły golkiper –napastnik był bardzo pomocny przy stałych fragmentach gry: rzutach rożnych iwolnych. Pierwszego gola Norbert Osial strzelił przerzucając bramkarza Orła. Drugie trafienie zaliczył wykańczając podanie Marcina Sokołowskiego zlewej strony boiska. Po końcowym gwizdku bohater Sokoła chodzi cały w skowronkach.

–Jestem spokojny onasz potencjał kadrowy. Wobec wielu problemów mamy już przetestowany manewr. Nie ma co ukrywać, że rywale byli zaskoczeni roszadą wustawieniu –cieszy się trener Zarzycki.