Koniec przygody z Pucharem Polski

Mecz Sokoła Adamów z trzecioligowymi Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski miał być piłkarskim świętem dla Adamowa. Zespół gości to aktualnie trzeci zespół lubelsko-podkarpackiej III ligi. Faworyt w tym meczy mógł być więc tylko jeden, zastanawiać mogło jedynie w jakim składzie wystąpią Radzynianie. Okazało się, że zawodników regularnie występujących na trzecim froncie było niewielu, a trener Panek raczej skorzystał z usług młodzieży. Zespół Sokoła niesiony dopingiem grupy kibiców rozpoczął spotkanie dość obiecująco. Widać było duże zaangażowanie ze strony zawodników. W pierwszej odsłonie kilkakrotnie było dość gorąco pod bramką gości. Okazje strzeleckie mieli m.in. Norbert Osial, który nie trafił głową z bliskiej odległości do bramki, Rafał Alikowski strzelił w boczną siatkę i Przemysław Młynarczyk, który z 16 metrów strzelił obok słupka. W linii obrony skutecznie ataki Pawła Pliszki rozbijał stoper Adamowian Włodzimierz Wrzosek, wspierany przez dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza Marcina Dzido. Druga połowa to już przewaga ekipy z Radzynia. Orlęta okazały się silniejsze pod kątem motorycznym i coraz groźniej atakowały bramkę strzeżoną przez Marcina Dzido. Po raz kolejny trzeba podkreślić dobry występ młodego goalkeepera, który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Szczególnie ataki Radzynian przybrały na sile po wejściu na boisko w 65 minucie lidera drużyny Orląt Rafała Borysiuka, który celnymi podaniami uruchamiał szybkich napastników i pomocników gości. Po jednym z takich podań w 69 minucie Łukasz Samociuk lobem uzyskał prowadzenie dla zespołu z Radzynia. Do końca spotkania pomimo kilku sytuacji wynik nie uległ zmianie.Mecz z Orlętami Radzyń pomimo porażki należy ocenić pozytywnie. Nasi zawodnicy mieli okazję pokazać się na tle renomowanego rywala. Zwycięstwo Radzynian jest jak najbardziej zasłużone, choć przy odrobinie szczęścia można było się pokusić o niespodziankę, która mimo kadry Orląt w tym meczu traktowana by była w kategoriach sensacji.

Skład Sokoła :

Rezerwa :

3.  Adrian Gamla (Michał Stępniak)

5.  Michał Facon (Marcin Sopyła)

9.  Kamil Beczek (Mateusz Wróblewski)

17. Zbigniew Ponikowski (Rafał Alikowski)

18. Kamil Wesołowski (Przemysław Młynarczyk)

20. Grzegorz Wysokiński (Zbigniew Ponikowski)

Powiązana galeria: