Dwa zwycięstwa na koniec

Zdecydowanie poprawili nastroje swoim sympatykom zawodnicy Sokoła, którzy w dwóch ostatnich spotkaniach sezonu 2013/2014 odnieśli zwycięstwa. Pierwsze trzy punkty Adamowianie zainkasowali w czwartek w Terespolu. Trzeba przyznać, że po ostatnich dość słabych wynikach naszej drużyny było to zwycięstwo dość niespodziewane. Sokół po dobrym meczu i nie bacząc na sytuację kadrową (na mecz nasza drużyna pojechała w jedenastu) odniósł długo oczekiwane zwycięstwo. Bramki padały na początku i pod koniec spotkania, a ich autorami byli Kamil Beczek w 12 minucie i Przemysław Garbacik w 82 minucie i skończyło się 2-0. Warto dodać, że było to pierwsze zwycięstwo ligowe od 4 maja.

W niedzielę Adamowianie u siebie tzn. w tym przypadku w Krzywdzie ( miejscem rozegrania meczu był stadion sąsiedniej Unii, ze względu na festyn w Adamowie) podejmowali zdegradowane już Rokitno. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie i zawodnicy obu drużyn wyraźnie myślami byli już na wakacjach. Rozstrzygnięcie padło w pierwszej połowie w 10 minucie prowadzenie dla Adamowian uzyskał Mateusz Wróblewski. W 20 minucie po wyraźnym błędzie naszej defensywy wyrównał Filipek. Dziesięć minut później wynik na 2-1 dla Adamowian ustalił Junior.

Sezon 2013/2014 Sokół zakończył na 5 pozycji. Piłkarze z Adamowa zdobyli w rozgrywkach 40 punktów ( z tego 16 wiosną) strzelili 56, a stracili 49 goli. Odnieśli 12 zwycięstw ( 5 na wiosnę), 4 remisy (2 wiosną) i 10 porażek (6 w tej rundzie). Na szczegółowe podsumowanie przyjdzie jeszcze czas za tydzień w sobotę odbędzie się podsumowanie rozgrywek na spotkaniu z zawodnikami.

Zwycięzcą klasy okręgowej został Grom Kąkolewnica. Nie jest jednak przesądzone, że wystąpi on w przyszłym sezonie w IV lidze, gdyż uzależnione to jest od wsparcia finansowego od samorządu. Na decyzję władz Gromu bacznie oczekiwać będą w Wojcieszkowie, gdyż rezygnacja z awansu zwycięzcy rozgrywek może oznaczać degradacją Orkana. Wydaje się być to jednak mało prawdopodobne, gdyż drugi w tabeli Huragan Międzyrzec Podlaski, któremu w przypadku rezygnacji z awansu Gromu, będzie przysługiwało prawo do promocji, raczej z niej skorzysta. Skład bialskiej okręgówki na pewno uzupełnią zdegradowane z IV ligi: Unia Krzywda i Lutnia Piszczac. Z kolei beniaminkami naszej ligi zostaną drużyny Dębu Dębowa Kłoda i Orła Czemierniki.