LKS Milanów : LKS Sokół Adamów meczem kolejki !

Miejscowy LKS zmierzy się zSokołem Adamów, czyli wicelider sprawdzi formę ztrzecią drużyną ligi. Kibice będą mieli możliwość obejrzenia meczu na szczycie. Trudno wskazać zdecydowanego faworyta tej konfrontacji.

Wysoka druga pozycja gospodarzy po serii ośmiu gier jest sporym zaskoczeniem, oczywiście na plus. Zespół grającego szkoleniowca Sebastiana Magiera występuje wroli beniaminka. LKS ma wdorobku sześć wygranych oraz po jednym remisie iporażce. Drużyna zgromadziła identyczną liczbę punktów (19) co lider Huragan Międzyrzec Podlaski itylko za sprawą niekorzystnego rozstrzygnięciabezpośredniejkonfrontacji zajmuje niższą pozycję wtabeli.

Warto dodać, że jedyna strata punktów przytrafiła się ekipie zMilanowa na boiskach rywali: remis przed tygodniem wWisznicach zTytanem iprzegrana 0:2 wMiędzyrzecu. –Jak na beniaminka jesteśmy zaskoczeni tak wysoką lokatą –przyznaje Sebastian Magier. –Nadrzędnym celem jest utrzymanie. Im wyższe miejsce zajmiemy na półmetku rozgrywek, tym łatwiej będzie można wykonać to zadanie.

Zazwyczaj jest tak, że po wywalczonym awansie zespół żyje sukcesem i dopiero po kilku kolejkach spuszcza z tonu. –My trzymamy się już osiem kolejek–cieszy się Magier. –A więc coś potrafimy. Były już takie spotkania, w których przegrywaliśmy, a mimo to potrafiliśmy wyciągnąć wynik i wygrać. ZLZS Dobryń było już 0:1, azwyciężyliśmy 5:1. Zkolei zGranicą Terespol przegrywaliśmy 0:2 izdołaliśmy wygrać 4:2. Powoli inne zespoły zaczynają się znami liczyć. Zdrugiej strony liczyłem jednak na większy opór drużyn, które wnaszej lidze posiadają dłuższy staż isą bardziej doświadczone.

Boisko wMilanowie będzie chciał jako pierwszy wtym sezonie zdobyć Sokół Adamów. –Słyszeliśmy, że goście bardzo się na nas napinają –mówi opiekun LKS. –Zobaczymy, jak potoczy się mecz. Gramy usiebie inie zamierzamy oddawać punktów.

Sokół będzie osłabiony. Zabraknie podstawowego bramkarza Norberta Osiala, który otrzymał pracę wojskowego. Trener Andrzej Zarzycki nie będzie też mógł skorzystać zdoświadczonego obrońcy Michała Łukasika.

–Na 90 procent Michał nie zdąży wrócić do domu zzagranicznej trasy –mówi trener Sokoła. –Będziemy musieli radzić sobie bez tej dwójki. Ale jedziemy w dobrych nastrojach i chcemy wrócić z wygraną