Dwóch na placu boju w bialskiej okręgówce !

Huragan Międzyrzec Podlaski i Sokół Adamów walczą o miejsce na drugim stopniu podium.

Przed drużynami zbialskiej „okręgówki” ostatni akord sezonu. Dwa zespoły biją się odrugą pozycję na koniec rozgrywek wtej klasie rozgrywkowej. Łatwiejsze zadanie wydaje się mieć zespół zAdamowa, który już wsobotę zmierzy się na swoim terenie zprzedostatnią wklasyfikacji Granicą Terespol (godzina 16). Goście, którzy razem zostatnią Janowią Janów Podlaski, zostali zdegradowani do klasy A, nie powinni być zbyt wymagającym przeciwnikiem. –Nasza liga jednak często zaskakuje –mówi trener Sokoła Andrzej Zarzycki. –Wżaden sposób nie lekceważymy rywala.

Granica przed dwoma tygodniami przegrała bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z Unią Żabików 2:4. Ta porażka sprawiła, że prowadzona przez trenera Marka Wasiluka ekipa straciła szansę na utrzymanie w bialskiej klasie okręgowej. Grając już bez presji, przed tygodniem, piłkarze z Terespola pokonali na swoim boisku szósty w tabeli Tytan Wisznice. –Nie wiadomo, czego można spodziewać się po naszym przeciwniku. Do końca walczymy o drugie miejsce na koniec sezonu –zapowiada opiekun ekipy z Adamowa.

Gospodarze powinni wystąpić wkomplecie. Trener Zarzycki będzie mógł liczyć na doświadczonego Michała Łukasika. Piłkarzowi ostatnio urodził się syn i zpewnościąkoledzyzdrużyny będą chcieli sprawić mu ztej okazji prezent. –Nie wiemy jeszcze, czy zagra Włodzimierz Wrzosek. Interesują nas trzy punkty –mówi Zarzycki.

Jednak bliżej drugiego miejsca podium wydaje się być aktualny wicelider Huragan Międzyrzec Podlaski.Drużyna trenera Daniela Wajszczuka zagra w niedzielę o godzinie 14 z Niwą Łomazy. Goście będą znali już wynik Sokoła z Granicą. –Nie oglądamy się na nikogo. Jedziemy do Niwy po zwycięstwo –mówi Tadeusz Żechowski, kierownik Huraganu.

Międzyrzeczanie zagrają bez kontuzjowanego Michała Grudzińskiego. –Michała nie ma znami już od czterech spotkań. Musimy radzić sobie bez niego –mówi Żechowski.

Przed tygodniem Huragan dopisał kolejny komplet punktów w spotkaniu z Orłem Czemierniki (2:1). –Bronimy drugiego miejsca, które jest dla nas priorytetem –mówi kierownik. –Jeśli mistrz naszej ligi LKS Milanów nie zdecydowałby się na grę w IV lidze, jesteśmy drudzy w kolejce. Nikomu źle nie życzymy, ale doświadczenie nauczyło nas, że życie pisze różne, często zaskakujące, scenariusze. Chcemy być na nie przygotowani. Dla mecz z Niwą jest dla nas spotkaniem o wszystko.

Przed ostatnią serią gier Huragan i Sokół (3 miejsce) mają po 47 punktów. W przypadku identycznego dorobku po sezonie w lepszej sytuacji będą piłkarze z Międzyrzeca, którzy dwukrotnie pokonali Sokoła 2:1.