Sokół Mistrzem Okręgówki !

Zakończyły się spotkania w ramach Klasy Okręgowej Bialskopodlaskiego Okręgowego Związku Piłkarskiego sezonu 2016/2017. Mistrzem okręgówki został LKS Sokół Adamów, który po dwóch golach strzelonych w doliczonym czasie gry pokonał ŁKS Łazy 4:2.

W niedzielę 18 czerwca, równo o godz. 16 rozpoczęły się wszystkie spotkania w ramach 26. kolejki bialskiej okręgówki. W hicie kolejki,ŁKS Łazy podejmowały u siebie Sokoła Adamów. Mecz toczył się w dobrym szybkim tempie, i każda drużyna miała dużo więcej szans bramkowych, niż padło goli, choć i tych nie brakowało. Dwukrotnie na prowadzenie wychodziły Łaziki. I jedna, i druga drużyna zaprezentowała ofensywny futbol. Ostatnie 25 minut meczu, przy stanie 2:2, toczyło się niemal w tempie akcja za akcję.Łaziki, i Rosoły miały po kilka tzw. setek, ale bramki w regulaminowym czasie gry nie padły. Gol na wagę mistrzostwa padł w pierwszej doliczonej minucie, a autorem trafienia był Leszek Lipiec. Zszokowane Łazy dotknięte bramką w końcówce, dobił Mateusz Wassilow, który ustanowił wynik meczu na 4:2 dla gości.

Mecz 26. kolejki: ŁKS Łazy 2:4 Sokół Adamów
Sych 19, Izdebski 59 – Zdunek 33, Bogucki 67, Lipiec 90+, Wassilow 90+

W Czemiernikach, Grom pewnie pokonał miejscowego Orła 4:0. W Łukowie, na pożegnanie sezonu i trenera, Orlęta po golu Łukasza Kiryły pokonały przedostatnią drużynę ligi 1:0. Najwięcej bramek padło w Jeleńcu. Tam miejscowi zremisowali z gośćmi z Łomaz 4:4.

Sokół Adamów awansował do IV Ligi lubelskiej! Do A Klasy spadną natomiast drużyny: Dwernicki Stoczek Łukowski, Dąb Dębowa Kłoda oraz Orzeł Czemierniki.

Z 23. bramkami na koncie Królem Strzelców Klasy Okręgowej BOZPN 2016/17 został ofensywny zawodnik Sokoła –Karol Borkowski.