Finisz Ligi Już Blisko...

Finisz Ligi Już Blisko...

W walkę o pierwsze miejsce zaangażowanych jest co najmniej sześć zespołów Po 23 rozegranych kolejkach w najbardziej komfortowej sytuacji był Sokół Adamów, który przewodził stawce drużyn bialskiej „okręgówki”. –Na początku rundy rewanżowej obiecaliśmy sobie, że trochę w tej lidze namieszamy –wspomina Mirosław Zdunek, prezes klub z Adamowa. Ekipa z górnej części tabeli wzięła sobie do serca słowa swojego prezesa i wskoczyła w fotel lidera.

Najgroźniejszymi konkurentami będą dla niej Grom Kąkolewnica iŁKS Łazy, które na trzy kolejki przed końcem rozgrywek traciły odpowiednio punkt idwa. Jeszcze kilka kolejek wstecz były IV-ligowiec zajmował pierwsze miejsce. –Ostatnio graliśmy wkratkę, zwycięstwa przeplataliśmy dość zaskakującymi porażkami, zHuraganem Międzyrzec Podlaski iSokołem Adamów. Najbardziej szkoda punktów zAdamowem. Przegraliśmy 1:2 tracąc bramkę już wdoliczonym czasie –mówi prezes Gromu Andrzej Cap. Wswoim dorobku zespół zKąkolewnicy ma za to ważne zwycięstwo zŁKS Łazy (3:2). –Mimo że po 23 kolejach to nie my byliśmy liderem nie uległ zmianie nasz cel na obecny sezon. Nadal jest nim wygranie rozgrywek –mówi prezes. Idodaje: –jeśli na koniec fotelnajlepszejdrużyny przypadnie właśnie nam będziemy się martwić, co ztym zrobić. Na razie nie ma nacisku zestronyzarządu, co do kwestii awansu do IV ligi. Pod względem infrastruktury nie będziemy mieli problemów ze spełnieniem wymogów licencyjnych. Nieco gorzej może być zkwestiami kadrowymi na grę wwyższej lidze, co nieodłącznie zależne jest od finansów.

Z kolei ŁKS może wystąpić w roli zespołu rozdającego karty w walce o IV ligę. Ato dlatego, że jego przeciwnikami będą kolejno Dwernicki Stoczek Łukowski, Dąb Dębowa Kłoda i Sokół Adamów. Dwie pierwsze drużyny walczą o utrzymanie, ostatnia będzie zainteresowana awansem. –W każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo –zapewnia prezes ŁKS Łazy Jan Baniak.

– Jesteśmy przygotowani do walki opierwsze miejsce –mówi prezes Sokoła.

Z walki omiejscu na podium nie zamierzają również rezygnować Huragan Międzyrzec Podlaski, Kujawiak Stanin iUnia Żabików. –Swoimi dotychczasowymi meczami pokazaliśmy, że liczy się dla nas jak najlepszy wynik iwysokie miejsce wtabeli –przekonuje prezes Kujawiaka Krzysztof Mućka.

– Przytrafiły nam się niespodziewane porażki, np. z Orłem Czemierniki, czy jedynie remis z Kujawiakiem Stanin. O pierwsze miejsce będzie niezwykle trudno, ale lokata na podium jest w naszym zasięgu –dodaje z kolei szkoleniowiec Unii Artur Dadasiewicz.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości